Droga Mamo, drogi Tato,

Zdajemy sobie sprawę,  iż rozpoczęcie żłobka przez dziecko to ogromna zmaina w życiu całej Rodziny.

  • Zanim pomyślisz o adaptacji dziecka pomyśl o swojej adaptacji i o swoich emocjach. To jest przede wszystkim Twój problem i Twoje zadanie.
  • Ważne jest, jak sobie z nową sytuacją radzicie, co odczuwacie, jakie emocje dochodzą do głosu. Decyzja o oddaniu dziecka do żłobka jest decyzją często trudną, nie tylko ze względu na uczucia dziecka, ale również nasze.
  • Niepewność pojawia się niemal zawsze, gdy powierzamy nasze dziecko innym osobom. Niepokój, rozdrażnienie, smutek to kolejne emocje, które możemy poczuć w sytuacjach rozłąki z dzieckiem. Ważne jest to, że masz prawo czuć to, co czujesz, masz prawo tak reagować.
  • Naturalne jest, że sytuacja rozstania jest trudna dla obu stron, ale to dorosły powinien uporządkować swoje uczucia, by móc prowadzić swoje dziecko. To Ty musisz odnaleźć w sobie siły, by stać się dla niego oparciem w tej sytuacji.
  • Im lepiej poradzisz sobie ze swoimi uczuciami tym samym będziesz mógł lepiej pomóc swojemu dziecku dostosować się do nowej sytuacji.

Aby ułatwić Dzieciom jak i Rodzicom, dobry start w naszym  żłobku, organizujemy dla Rodziców  spotkania ze specjalistą, który podczas zajęć stara się rozwiać obawy, jak i przygotować Rodzica na rozpoczęcie  edukacji żłobkowej. Następnym krokiem przed rozpoczęciem żłobka są  wspólne dla Rodziców i Dzieci dni adaptacyjne, kiedy to Państwo możecie pozać placówkę oraz nasze Panie.  Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia 🙂