Nasz zespół

Naszą kadrę pedagogiczną tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli z pasją, dbających o serdeczną, przyjazną atmosferę w przedszkolu i jak najlepsze wyniki nauczania.

Nauczyciele są absolwentami uczelni pedagogicznych, oraz posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi. Regularnie doskonalą swój warsztat pracy poprzez uczestnictwo w różnorodnych szkoleniach, tak aby każde zajęcia były interesujące dla dzieci.

W pracy z dziećmi stosują  różnorodne metody zabaw  i zajęć  dostosowując je do indywidualnych możliwości i potrzeb dzieci.

Dyrektor:

Anita Makowska-Koszalik

Wspieram nauczycieli w realizowaniu powierzanych im zadań, dążąc do tego, by „ Wesoły Gawroszek” był miejscem przyjaznym i otwartym dla każdego dziecka. Niesamowitą radość sprawia  mi możliwość uczestniczenia w rozwoju małego człowieka oraz obserwowanie jego postępów. Prywatnie mama nastolatka, fanka serialu „ Friends” oraz angielskiego humoru.

Nauczycielki przedszkola

Monika Płóciennik

Pracując z dziećmi, czuję że spełniam się zawodowo. Uśmiech i zadowolenie na ich twarzach, dają mi odczuć, iż jestem właściwą osobą na właściwym miejscu.

Prywatnie mama tróki dzieci, od niedawna druhna OSP w Gowarzewie. Interesuję się muzyką, filmem i teatrem. Uwielbiam prace plastyczne, florystykę. Moją pasją są sporty zimowe.

Anna Baranowska

Jestem fanką książek z cyklu :  „ Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby  dzieci do nos mówiły”.

W swojej pracy stosuje różne formy i metody wspierające rozwój dzieci, które poznałam na studiach, szkoleniach, kursach i warsztatach doszkalających.

Praca z dziećmi dostarcza mi wiele przyjemności, stając się nie tylko moim zawodem, ale i pasją.

Staram się otaczać  dzieci troską, opieka i ciepłem.

Jestem osobą otwartą i zaangażowaną w pracę. W łatwy sposób nawiązuje kontakty z dziećmi zyskując ich sympatię i zaufanie.

Uśmiech na twarzy moich wychowanków, oraz czynione przez nich postępy, są dla mnie najpiękniejszą życiową nagrodą.

Anita Błażejewska

Jako dziecko marzyłam o tym, aby w przyszłości zostać kominiarzem lub nauczycielem, a zatem w 50% zrealizowałam swój plan z dzieciństwa. Poza pracą w przedszkolu zajmuję się również prowadzeniem animacji dla dzieci i dorosłych, bo przecież dobrej zabawy nigdy dość. Od 7. roku życia związana jestem z harcerstwem. Byłam zuchem, harcerzem, a obecnie jestem Instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego i drużynową 8 WDH „Pasieka” z Kleszczewa. Moją pasją jest nauka języka rosyjskiego, haft krzyżykowy i jazda na rowerze. Uwielbiam polskie morze i spaghetti. Czego nie lubię? Nudy! Przynajmniej staram się robić wszystko, by na nudę nie było czasu!

Marta Krupska

Jestem osobą bardzo ambitną, jeśli czegoś nie potrafię, staram się zrobić wszystko aby to zrobić 🙂

W wolnych chwilach lubię czytać dobrą książkę. Lubię też chodzić do kina bądź do teatru.

Czasem posiadam 100 pomysłów na minutę, które uwielbiam przeradzać w ciekawe zajęcia plastyczne i ruchowe. Bardzo lubię czytać książki dzieciom, uważam, że pobudzają one kreatywność dziecka, a także jego abstrakcyjne myślenie.

Myśle, że najważniejsza w dziecku jest jego indywidualność. Ważne by każde dziecko czuło się w 100 procentach dowartościowane”

Paulina Donaj-Bąk

W swojej pracy wykorzystuje elementy planu daltońskiego oraz pedagogiki Marii Montesorii.

Jestem miłośniczką gier planszowych i spacerów. Prywatnie mama trójki dzieci.

Dominika Dudek

Choć ukończyłam studia, nadal rozwijam swoje kwalifikacje zawodowe. W pracy z dziećmi, podoba mi się to, że każdy dzień potrafi zaskakiwać a obserwacja rozwoju i postępów najmłodszych przynosi mi ogromną satyswakcję. Moją pasją jest rysunek,prace plastyczno- techniczne oraz język angielski. Chętnie sięgam po dobrą książkę fantasy oraz przygodową.

Jolanta Fludra

Pracuję z dziećmi od wielu lat, zarówno zawodowo jak i społecznie. Zaspokojenie dziecięcej ciekawości świata, zawsze sprawia mi ogromną radość. Obserwowanie tego jak się zmieniają i jak pokonują trudności utwierdza mnie w sensie mojej pracy. Największa zapłata to uśmiech na dziecięcej twarzy.

Joanna Potocka

W pracy dbam, aby dzieciom towarzyszyła radosna, domowa atmosfera. Na bieżąco doskonalę swój warsztat pracy, aby zajęcia były atrakcyjne dla dzieci. Jestem również pedagogiem specjalnym i terapeutą pedagogicznym. W życiu prywatnym miłośniczka muzyki i mama trójki dzieci.

Pomoce nauczyciela

Iwona Mandziak

Jestem osobą otwartą, pogodną i szczerą. Praca z dziećmi pozwala mi zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności. Uśmiech i radość dziecka jest najważniejszy. Prywatnie mama dwóch nastolatków Uwielbiam spędzać czas z rodziną oraz długie spacery z psem.

Agnieszka Dobrychłop

.Znajomi mówią  o mnie, że zarażam optymizmem i wewnętrznym ciepłem. Praca w przedszkolu sprawia mi ogromną przyjemność, mam dobry kontakt z dziećmi, dzięki czemu, wiedzą one, iż w każdej chwili mogą na mnie liczyć. Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.  Lubię spędzać czas z rodziną na spacerach oraz wycieczkach a wieczorami uwielbiam czytać ksiazki.

Weronika Augustyn

Od kilku lat w czasie wolnym nie rozstaję się z aparatem, uwielbiam robić zdjęcia roślinom i zwierzętom  oraz uwiecznić ważne i niezapomniane wydarzenia z życia ludzi.

W młodszych latach trenowałam piłkę ręczną i mimo, że dyscyplina sportu się zmieniła to nadal lubię aktywność fizyczną jaką jest jazda na rolkach czy pływanie.

Moja pasją są także podróże, na razie po kraju, ale i tak można bardzo wiele zobaczyć.

Dodatkowo pomagam w organizacji kiermaszy i imprez okolicznościowych w sołectwie w którym mieszkam. Praca z dziećmi przynosi mi wiele radości i codziennie uczy czegoś nowego.

Halina Hoffmann

Z zawodu jestem  ekonomistą, ale najbardziej spełniam się zawodowo właśnie teraz. Od zawsze marzeniem moim była praca z dziećmi. Wydaje mi się, że mam dobry kontakt z dziećmi, mam dla nich wiele cierpliwosci i empatii. Prywatnie jestem babcią ośmiorga wnucząt, z którymi chętnie spędzam czas.  Lubię muzykę, taniec i sport. Moje poczucie humoru sprawia, że wszystko staram się przyjmować z dystansem. W wolnych chwilach, których mam niewiele chętnie rozwiązuje krzyżówki oraz sudoku .Czytam interesującą książkę lub oglądam dobry film.”

Anna Sordyl

Praca z dziećmi przynosi mi wiele satysfakcji. Interesuję się architekturą krajobrazu oraz plastyką. Lubię czytać książki o tematyce zdrowotnej oraz długie wycieczki rowerowe.. Prywatnie mama dorosłej córki i babcia

Intendent/kuchnia

Aurelia Błażejewska

Moje motto brzmi „ Najedzone dziecko to szczęśliwe dziecko”

Personel sprzątający

Dorota Wacławik

Nauczyciele zajęć dodatkowych

Martyna Halińska- Rytmika

Jestem absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz niemieckiej Hochschule für Musik und Thater w Rostocku. Jestem muzykiem, nauczycielem tańca i instruktorem fitness.Swoją  muzyczną podróż rozpoczęłam w wieku trzech lat, kiedy tata kupił mi zabawkowe pianino. Dwa lata później zaczęłam pobierać lekcje gry na fortepianie. W wieku 13 lat rozpoczęłam edukację w szkole muzycznej w klasie saksofonu. Koncertowałam ze szkolnym kwartetem saksofonowym, także za granicą, w tym we francuskim Konserwatorium w Clamart.  Gram zarówno muzykę klasyczną, jak i rozrywkową, występuję w orkiestrach, zespołach, spektaklach teatralnych i . Od dwóch lat prowadzę Szkołę Muzyki i Ruchu na poznańskich Jeżycach. W wolnych chwilach tańczę i piekę ciasta 😉

 Ruth Nwoko- j, angielski

Pochodzę z Nigerii aw Polsce mieszkam od prawie 13 lat. Tu również ukończyłam studia. Jestem mamą dwóch wspaniałych córek. Lubię śpiewać, gotować oraz podróżować. W swojej pracy stosuję głównie metodę audio- wizualną oraz kinestetyczną. Największą radość sprawia mi obserwowanie postępów moich podopiecznych w nauce j. Angielskiego poprzez zabawę.

Pielęgniarka- Żaneta Grześkowiak