O naszym Przedszkolu

Publiczne Przedszkole „ Wesoły Gawroszek” jest placówką nastawioną na wszechstronny rozwój dziecka. W naszym przedszkolu dbamy o to aby dziecko czerpało radość płynącą z zabawy, nauczyło się nawiązywać relacje z innymi zarówno dziećmi jak i dorosłymi, z przyjemnością odkrywało i rozumiało otaczający go świat, nauczyło się samodzielności, zasad bezpieczeństwa, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, poznało nowe doświadczenia i odnosiło sukcesy.

Tworzymy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby czas spędzony w naszym przedszkolu wypełniały nowe, ciekawe doświadczenia oraz twórcza aktywność uszczęśliwiająca Dzieci. Nasza Kadra ciągle się doskonali, biorąc udział w różnego rodzaju szkoleniach i wykorzystując zdobytą wiedzę w praktyce.

Sale w naszym przedszkolu są przestronne, wielofunkcyjne, jasne, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym, dobrze wyposażone i estetyczne, dzięki czemu dzieci mają stworzone idealne warunki do zabawy i wypoczynku. Przy każdej sali jest łazienka. Placówka posiada ogród wyposażony w sprzęt sportowo – rekreacyjny.

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 17:00.

Baza przedszkola

Przedszkole Publiczne „Wesoły Gawroszek” mieści się w nowoczesnym piętrowym budynku przy ul. Kleszczewskiej 3 w Gowarzewie.

Na piętrze znajdują się cztery sale do zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Przy każdej sali znajduje się łazienka przystosowana do możliwości dzieci. W jasnych i przestronnych salach, znajdują się kąciki zainteresowań służące dobrej zabawie. Należą do nich kącik przyrodniczy, lalek, konstrukcyjny czy czytelniczy. Wszystkie nasze sprzęty i zabawki, stoliki i krzesełka posiadają wymagane certyfikaty. Na piętrze znajduje się również sala przeznaczona do indywidualnych zajęć logopedycznych. Przy każdej sali znajduje się tablica informacyjna, na której umieszczane są zarówno bieżące informacje jak i prace wykonane przez dzieci. Nasz plac zabaw wyposażony sjest w drewniane, bezpieczne i certyfikowane urządzenia.

Szatnia dla grup przedszkolnych znajduje się na parterze podzielona jest na strefy odpowiadające poszczególnym grupom wiekowym. W szatni znajdują się tablice przeznaczone na eksponowanie prac plastycznych dzieci oraz tablica informacyjna dla rodziców.

Dlaczego My – co nas wyróżnia

  • dbamy o wszechstronny rozwój dziecka poprzez zabawę w przyjaznej, radosnej atmosferze,
  • zapewniamy wszechstronny rozwoj społeczny, intelektualny, motoryczny oraz emocjonalny dziecka ,
  • posiadamy bogatą bazę dydaktyczną,
  • stosujemy innowacyjne metod nauczania,
  • bierzemy udział w akcjach ogólnopolskich,
  • zatrudniamy kompetentną i kreatywną kadrę pedagogiczną,
  • bierzemy udział w konkursach plastycznych, recytatorskich,
  • organizujemy wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, uroczystości okolicznościowe.